Spotkanie I 2014

Print Drukuj

W dniu 10 kwietnia 2014r. w Hotelu Europa w Giżycku z inicjatywy Starosty Giżyckiego p. Mirosława Drzażdżewskiego oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy p. Anny Skass odbyło się spotkanie przedstawicieli lokalnego biznesu, organizacji pozarządowych i przedstawicieli samorządów lokalnych pt." Nowa perspektywa finansowa 2014-2020 szansą dla biznesu i samorządu w ramach Giżyckiego Partnerstwa Lokalnego."
Konferencja miała na celu zapoznanie uczestników z możliwościami i warunkami dofinansowywania różnych projektów w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. W pierwszej części uczestnicy poznali kierunki i główne priorytety Strategii rozwoju społeczno – gospodarczego Województwa Warmińsko – Mazurskiego – prezentowała p. Jadwiga Olszowska – Urban, trener i certyfikowany ekspert partnerstw lokalnych. Możliwości wsparcia rozwoju potencjału pracowniczego w firmach z Europejskiego Funduszu Społecznego – przedstawił wicedyrektor WUP ds. funduszy europejskich p. Tomasz Szarek.
Po zapoznaniu się z tym, co w regionie, uczestnikom przybliżono plany rozwoju strategicznego w naszej najbliższej okolicy. Prelegenci p. Paweł Czachorowski i Krzysztof Paternoga mówili o strategii funkcjonowania obszaru Wielkich Jezior Mazurskich. Uzupełnieniem powyższych prezentacji było wystąpienie posła Zbigniewa Włodkowskiego, który podkreślił w swoim wystąpieniu znaczenie partnerstwa zadaniowego dla pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja p. Joanny Pruszyńskiej z Ubojni Drobiu „Górni i Synowie" Spółka Jawna, która mówiła, w jaki sposób zakład korzystał  ze wsparcie środkami Unii Europejskiej i jakie odniósł korzyści przy organizowaniu  kompleksowych szkoleń zawodowych i „miękkich" w celu zintegrowania załogi oraz podniesienia kwalifikacji.
Druga część warsztatowa miała dać odpowiedź na pytania:

  • Jakiego wsparcia potrzebują firmy od samorządu lokalnego na lata 2014-2020

  • Czego potrzebuje przedsiębiorca w zakresie wsparcia konkurencyjności, innowacyjności dostępu do kapitału w celu ich wzmocnienia.

  • Jakiego pracownika potrzebują firmy.

  • Edukacja zawodowa i kształcenie ustawiczne a potrzeby rynku pracy

Na każde z wyżej wymienionych pytań uczestnicy podzieleni na grupy szukali odpowiedź przez pryzmat zdiagnozowania problemów w danych obszarach, określeniu potrzeb i posiadanych zasobów oraz przedstawienia propozycji rozwiązań.
 

&imagePreview=1

Uczestnicy Giżyckiego Partnerstwa Lokalnego

&imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1

Załączniki

Materiały wypracowane przez uczestników w części warsztatowej spotkania - Nowa perspektywa finansowa 2014 – 2020
Materiały wypracowane przez uczestników w części warsztatowej spotkania - Nowa perspektywa finansowa 2014 – 2020.pdf 195 KB