Celem głównym projektu jest wzrost umiejętności podstawowych, w szczególności umiejętności cyfrowych oraz z zakresu rozumienia i tworzenia informacji, rozumowania matematycznego, kompetencji społecznych zgodnie z indywidualnymi potrzebami osób zamieszkujących w powiatach pogranicza i osób z niepełnosprawności z województwa warmińsko-mazurskiego, w szczególności z obszarów OSI zagrożonych trwałą marginalizacją i miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze, które posiadają umiejętności podstawowe na poziomie nie wyższym niż 3 poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji i z własnej inicjatywy chcą podnieść, uzupełnić umiejętności i kompetencje poprzez realizację dopasowanej i elastycznej oferty edukacyjnej zgodnej z wynikami diagnozy umiejętności oraz zapewnienie indywidualnego wsparcia o charakterze psychologicznym i walidacji z certyfikacją nabytych umiejętności w okresie 1.08.2024-30.06.2025r.
W projekcie weźmie udział 80 osób (48 kobiet/32 mężczyzn), które są:
- osoby, które są powyżej 25 roku życia;
- osoby o niskich umiejętnościach podstawowych, odpowiadających poziomowi nie wyższemu niż 3 poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji;
- uczące się, pracujące lub zamieszkujące w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego;
- znajdujące się w trudnej sytuacji (doświadczających ubóstwa, wykluczenia społecznego, dyskryminacji w wielu wymiarach lub zagrożone takimi zjawiskami). Na obszarze realizacji projektu zidentyfikowano trzy grupy w szczególnie trudnej sytuacji: osoby w wieku 50+, osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby zamieszkujące powiaty pogranicza;
- z własnej inicjatywy chcących podnosić, uzupełniać umiejętności i kompetencje.
- osoby w wieku 50+;
- osoby z niepełnosprawnością;
- osoby zamieszkujące powiaty pogranicza (powiat braniewski, bartoszycki, kętrzyński, węgorzewski, gołdapski).
- Indywidualna diagnoza umiejętności - Celem zadania jest przeprowadzenie oceny i określenie poziomu umiejętności podstawowych i potrzeb edukacyjnych osób diagnozowanych.
- Indywidualny mentoring – Celem zadania jest wspieranie postępów osób uczących się na wszystkich etapach procesu poprawy umiejętności.
- Wsparcie edukacyjne: warsztat cyfrowy - Szkolenia ukierunkowane będą na sferę edukacyjną, (tj.in. zakładanie i obsługa skrzynki e-mailowej, korzystanie ze stron internetowych i mediów społecznościowych (wyszukiwarki internetowe, zakładanie profili, zasady publikowania komentarzy, bezpieczeństwo), korzystanie z serwisów i platform internetowych (zakupy, platformy zakupowe, urząd ePUAP, Profil Zaufany, zdrowie, IKP, finanse, bankowość internetowa).
- Wsparcie edukacyjne – warsztat społeczny - Celem zadania jest wzmocnienie komunikacji interpersonalnej, dostosowania do zmian, pracy w zespole, wyznaczaniu realistycznych celów życiowych, radzeniu sobie w sytuacji konfliktu, a także podejmowaniu decyzji i wykazywaniu się inicjatywą.
- Wsparcie edukacyjne – warsztat finansowy - Celem zadania jest zapoznanie z zasadami planowania i tworzenia budżetu domowego, obliczanie rat kredytu, prowizji, prowadzenie użytkowych kalkulacji na potrzeby np. remontu.
- Wsparcie edukacyjne – warsztat informacyjny – Celem zadania jest pozyskiwanie i przetwarzanie informacji użytkowej z różnych źródeł, tworzenie pism urzędowych oraz wypełnianie formularzy, tworzenie listu motywacyjnego i CV, prowadzenie korespondencji e-mailowej.
- Walidacja - Celem zadania jest przeprowadzenie testu kompetencji w oparciu o zestawy efektów uczenia się, powiązane z programami warsztatów w ramach wsparcia edukacyjnego, porównanie uzyskanych wyników oceny z przyjętymi wymaganiami dla danej kompetencji, omówienie wyniku walidacji z Uczestnikiem/-czką Projektu, aby móc określić jakie umiejętności nabył, a jakie chciałby jeszcze wzmocnić i w jaki sposób może to zrobić.
Zajęcia, które przypadają w dni robocze będą odbywać się w godzinach porannych lub popołudniowych lub w weekendy.
Wartość projektu: 695 900,00 zł; Dofinansowanie projektu z UE: 661 105,00zł.
www.mapadotacji.gov.pl
Informacje można uzyskać:
Na stronie: www.kompetencjeprzyszlosci.7cubes.pl
E-mail: kompetencjeprzyszloscie@7cubes.pl
Tel.: 517 240 132
Tel.: 517 240 192